Câți bani a câștigat Simona Halep după ce a învins-o pe Cristina Bucşa
Autor: , Rodica Mitu | Dată: 01 aug 2022, 23:18
Simona Halep s-a calificat în optimi la Washington.

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului WTA 250 de la Washington, după ce a învins-o pe Cristina Bucşa cu 6-3, 7-5.
A obţinut victoria după o oră şi 20 de minute în primul său meci pe hard după o pauză de o lună care a urmat participării la Wimbledon.

Halep a reuşit o victorie muncită în faţa unei jucătoare de 24 ani (123 WTA), născută la Chişinău, dar care reprezintă Spania şi care a venit din calificări.

Simona Halep a făcut foarte multe erori în acest meci, însă diferenţa de valoare a fost prea mare pentru a avea emoţii.

Simona Halep şi-a asigurat un cec de 4.100 de dolari şi 30 de puncte WTA.