Despre Electric Castle și cum mi-a revenit încrederea în ceva făcut în România
Ca orice bucureștean, Clujul...
Glumă scumpă, glumă ieftină
Hârtia prezenta o listă detaliată a prețurilor pentru diferite tipuri de glume sau subiecte de conversație. De exemplu, prima glumă e gratis, dar gluma extra ar costa 5 lei. "Merge treaba cu Bolt-ul ăsta?" se pare că e la fel de scump. O discuție pe teme religioase sau filosofice costă 10 lei, iar discuțiile despre vaccin și cipuri, 20.
Foto: Loredana Iriciuc
Clientul a apreciat umorul șoferului
Clientul a fost amuzat de această inventivitate și a apreciat umorul șoferului. "A fost o modalitate distractivă de a sparge gheața și de a face conversația mai plăcută", a declarat el. "Deși nu am încercat niciun subiect care să coste mai mult de 5 lei, m-am simțit tentat să încerc un topic mai scump, doar ca să văd reacția lui!"
O idee de urmat pentru alți șofer?
Poate că ideea acestui șofer va fi luată ca exemplu și de alții. La urma urmei, cine nu ar vrea să aibă o călătorie mai distractivă cu mașina și să facă un ban în plus?
Ca orice bucureștean, Clujul...
În piesa Lupii, interpretată de...
Află în articol care sunt...
Radio DC News vă invită la o serie de concerte...
Melania Trump, fosta Primă...